Kiek laiko galima aptikti marihuaną organizme?

0
676

Tetrahidrokanabinolis, kanapėse esanti cheminė medžiaga, kuri verčia žmones jaustis „aukštai“, gali likti organizme kelias dienas ar net savaites. Laikas, kurį ši cheminė medžiaga išlieka žmogaus organizme ir rodo teigiamą narkotikų testą, priklauso nuo daugelio veiksnių. Jie apima:

 • Kiek žmogaus kūnas turi riebalų.
 • Kaip dažnai jie vartoja narkotines medžiagas.
 • Kiek buvo rūkoma.
 • Narkotikų testo jautrumas.

Tokios medžiagos kaip alkoholis gali visiškai išnykti iš organizmo vos per kelias valandas. Palyginimui, marihuana išsilaiko daug ilgiau. Narkotikų tyrimai gali aptikti tetrahidrokanabinolį arba THC šlapime, kraujyje ir plaukuose daugelį dienų po vartojimo, o seilių tyrimais THC galima aptikti tik kelias valandas. Taip yra dėl to, kaip organizmas metabolizuoja THC.

Kanapių aptikimas organizme

Tyrimas, kiek laiko testas gali aptikti kanapes, rodo platų vidurkių diapazoną. 2017 m. atliktas tyrimas apskaičiavo, kad vienos kanapių cigaretės aptikimo langas yra maždaug 3 dienos. Tame pačiame tyrime pabrėžiama, kad aptikimo langai skiriasi ir priklauso nuo to, kaip dažnai žmogus rūko.

 • Asmeniui, rūkančiam kanapes pirmą kartą, tyrimai gali aptikti maždaug 3 dienas.
 • Asmeniui, kuris rūko kanapes tris ar keturis kartus per savaitę, aptikimo langas yra 5–7 dienos.
 • Žmonėms, kurie rūko kanapes kartą per dieną ar dažniau, testai gali aptikti jų sistemoje 30 dienų ar ilgiau.

Aptikimo langai taip pat priklauso nuo testo, kurį asmuo atlieka. Bendrieji įvairių kanapių testų įverčiai yra tokie:

 • Šlapimo tyrimai gali aptikti kanapių šlapime maždaug 3–30 dienų po vartojimo.
 • Seilių tyrimai gali aptikti kanapes maždaug 24 valandas po vartojimo. Kai kurie seilių tyrimai kanapių aptikdavo iki 72 valandų.
 • Plaukų testai yra jautriausi testai, aptinkantys THC iki 90 dienų po naudojimo. Tačiau šiais tyrimais tikrinamas odoje esantis aliejus, kuris patenka į plaukus, todėl kartais gali būti klaidingai teigiamas rezultatas. Asmuo, kuris liečiasi su THC vartotoju, teoriškai gali turėti teigiamą plaukų testą.
 • Kraujo tyrimai gali aptikti THC tik 3–4 valandas po vartojimo.

Kiek reikia rūkyti marihuaną, kad testas būtų neigiamas?

Narkotikų testai gali aptikti palyginti nedidelį THC kiekį, o THC kiekis konkrečioje kanapių cigaretėje skiriasi. Tačiau mažai tyrimų tiksliai ištyrė, kiek žmogus turi rūkyti, kad turėtų neigiamą narkotikų testą.

Faktoriai lemiantys narkotikų testą

Daugelis veiksnių turi įtakos tam, ar testas aptinka kanapes esančias jūsų organizme, įskaitant:

Testų jautrumas

Jautresni testai gali aptikti mažesnes kanapių dozes. Tyrimai apima kraują, šlapimą, plaukus ir seiles.

THC dozė

Narkotikų testai organizme bando aptikti THC, o ne kanapes. Tad svarbus veiksnys yra tai, kiek asmuo suvartojo THC.  Tai reiškia, kad asmuo, rūkantis kelis kartus per kelias dienas, suvartojo didesnę THC dozę nei tas, kuris rūko vieną kartą, todėl labiau tikėtina, kad jo testas bus teigiamas.

Kiekvienos THC dozės stiprumas taip pat svarbus. Be jautrios laboratorinės įrangos žmogus negali patikimai nustatyti savo kanapių stiprumo.

Kūno riebalai

Kadangi riebalai kaupia kanapes, žmonės, kurių kūno riebalų koncentracija didesnė, gali lėčiau metabolizuoti kanapes nei žmonės, kurių kūno riebalų kiekis yra mažesnis. Kūno masės indeksas (KMI) yra vienas iš būdų įvertinti kūno riebalus.

Lytis

Paprastai moterys turi daugiau kūno riebalų nei vyrai. Tai reiškia, kad moterys gali šiek tiek lėčiau metabolizuoti kanapes.

Dehidratacija

Dehidratacija padidina THC koncentraciją organizme.

Kaip greičiau pašalinti kanapes iš organizmo?

Galų gale, yra tik dvi strategijos, kurios tinka šiam tikslui, ir jos mažina THC koncentraciją kanapėse ir pagreitina medžiagų apykaitą. Tinkama hidratacija gali neleisti, kad narkotikų testas parodytų neįprastai didelę THC koncentraciją. Žmonėms, kurių tyrimo rezultatai yra ant teigiamo ir neigiamo ribos, tai reiškia, kad dehidratacija gali padidinti teigiamo rezultato tikimybę.

Nėra patikimo būdo pagreitinti medžiagų apykaitą. Pratimai gali padėti organizmui metabolizuoti daugiau THC, tačiau mankšta per arti testo taip pat gali duoti teigiamą rezultatą.

 

Komentarų sekcija išjungta.