Titaninių ir keraminių dantų implantų palyginimas

0
109

Vieša paslaptis, jog vienas patikimiausių bei efektyviausių dantų atkūrimo metodų yra dantų implantacija. Pasitelkiant naujos kartos dantų implantus galima be didelių pastangų išspręsti prarastų dantų problemą ir vėl džiaugtis nepriekaištingomis dantų funkcijomis bei sugrįžusia estetika. Nors dantų implantacija tikrai nėra pati pigiausia odontologinė procedūra, tačiau sėkmingai atlikus dantų implantavimą, iš esmės visam gyvenimui gauname itin kokybišką, natūraliems dantims visomis prasmėmis prilygstantį dantų pakaitalą. Todėl būtent šį dantų atkūrimo būdą pasirenka didžioji dalis, vieno, kelių ar net visų dantų netekusių žmonių. Pacientai, kuriems dar neteko susidurti su dantų implantavimo procesu, nustemba sužinoję, jog dantų implantai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų. Dantų implanto sudėtis reikšmingai įtakoja tiek implanto estetines, tiek funkcines savybes, todėl nusprendus atlikti dantų implantaciją, dantų implanto medžiagiškumui tikrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Bene populiariausi ir kokybiškiausi – titaniniai ir keraminiai implantai. Trumpai palyginkime šias dvi skirtingas implantų rūšis.

 

Cirkonio ir titano implantų stiprumas

 

Iš esmės, cirkonio keramikos implantai yra laikomi pažangesne bei tobulesne titano implantų versija. Vertinant stiprumo rodiklius, tiek cirkonio, tiek titano implantai yra itin patvarūs. Žinoma, titanas, kaip medžiaga, yra šiek tiek tvirtesnė, todėl šio tipo implantai yra atsparesni labai didelėms kramtymo apkrovoms. Visgi, keraminiai implantai taip pat yra labai kieti ir stiprūs, todėl teigti, jog šio tipo implantai nėra kokybiški ar patvarūs tikrai negalima.

 

Cirkonio ir titano implantų estetika

 

Ploną kaulą ar plonas dantenas turintiems pacientams, kurie pasirinkimo titano implantus, po dantenomis gali atsirasti ne itin estetiškai atrodanti pilka linija. Žinoma, ji atsiranda ne visiems žmonėms, tačiau pilkos linijos atsiradimo tikimybė susidėjus titano implantus tikrai yra nemenka. Cirkonio keramikos implantai, spalvos atžvilgiu visiškai prilygsta natūraliems dantims, todėl pasirinkus šio tipo implantus pilka linija nesusiformuoja ir pacientas visada gali džiaugtis neblėstančia implantų estetika. 

 

Keramikinių ir titano implantų ilgaamžiškumas

 

Dantų implantavimas yra pats pažangiausias dantų atkūrimo būdas, kuris iš esmės visam laikui išsprendžia prarastų dantų problemą. Visiškai nesvarbu, kurio tipo implantus pasirinksite, tikrai tikėtina, jog jie efektyviai atliks savo paskirtį visą likusį gyvenimą. Žinoma, kartais pasitaiko ir išimtinių atvejų, kai dėl per didelės kramtymo apkrovos ar kitų nedėkingų aplinkybių, implantas nuskyla ar įlūžta, tačiau įprastai atsiradusius trūkumus nesudėtingai galima pašalinti.

Kuris variantas geresnis?

 

Vienintelis privalumas, kuriuo titano implantai lenkia cirkonio keramikos implantus yra stiprumas. Visgi, cirkonio implantai visais kitais atžvilgiais yra racionalesnis sprendimas. Biologiniu požiūriu keraminiai implantai yra labiau suderinami su žmogaus organizmu. Pasirinkus tokį implantų tipą, kiekvienas pacientas susiduria su pačia minimaliausia, beveik neįmanoma implantų atmetimo rizika. Taip pat išvengia komplikacijų tikimybės bei visų kitų pavojų, kurie gali pasireikšti pasirinkus kitų rūšių implantus. Būtina paminėti, kad cirkonio implantų sudėtyje negalima rasti jokių metalo pėdsakų, todėl šio tipo implantai taip pat yra geriausias pasirinkimas metalui alergiškiems žmonėms. Cirkonio keramikos implantai yra dar sąlyginai neseniai naudojama implantų rūšis, apie kurią teko girdėti tikrai ne visiems žmonėms. 

 

Žinių stoka daugelį žmonių priverčia pasirinkti kitą, ne tokią kokybišką, tačiau labiau atpažįstamą implantų rūšį. Vis tik, jeigu planuojate dantų implantaciją, reikėtų atidžiai išnagrinėti visas implantų rūšis, susipažinti su jų sandara, privalumais bei trūkumais, ir tik tuomet priimti sprendimą. Bioimplantai.lt  – dantų implantacijos ekspertai, kurie pateikia 3 priežastis kodėl reikia rinktis keraminius implantus. Siūlome su jomis susipažinti ir priimti sprendimą, kuris efektyviai pasitarnaus puikios dantų būklės bei gražios šypsenos labui.

Komentarų sekcija išjungta.