Depresijos sąvokos supratimas

0
283
Depresijos sąvokos supratimas

Depresija yra sunki psichikos sveikatos būklė, pasižyminti nuolatine liūdesio, nevilties arba susidomėjimo praradimo jausmu. Ji gali paveikti kiekvieną žmogaus gyvenimo aspektą, nuo darbingumo iki santykių su kitais. Depresija nėra tiesiog „bloga diena“ ar laikinas nusivylimas. Tai yra rimta būklė, kuri reikalauja profesinio įsikišimo.

Kokie yra depresijos simptomai?

Depresijos simptomai gali skirtis individualiai ir priklauso nuo depresijos rūšies. Tačiau bendri simptomai yra apimti liūdesio jausmo, prarasto intereso arba malonumo dalykuose, kuriuos asmuo anksčiau mėgo. Taip pat gali atsirasti miego sutrikimai, energijos praradimas, koncentracijos sunkumai, neaiškus mąstymas, mažas savęs vertinimas, kaltės jausmas, mintys apie mirtį arba savižudybę.

Kuo skiriasi depresija nuo lėtinio nusivylimo?

Depresija ( Norvegiškai Depresjon) yra daug rimtesnė ir ilgiau trunkanti būklė nei paprastas nusivylimas arba liūdesys. Jos simptomai trunka bent dvi savaites ir gali apimti rimtus fizinio sveikatos sutrikimus, tokius kaip nereguliarus miegas, nuolatinis nuovargio jausmas, arba mitybos sutrikimai. Be to, depresija dažnai sukelia minčių apie mirtį arba savižudybę – tai yra ženklas, kad reikia nedelsiant kreiptis į specialistą.

Kaip išgydyti depresiją?

Depresijos gydymas dažniausiai apima psichoterapiją ir farmakoterapiją. Psichoterapija arba kalbėjimosi terapija gali padėti žmonėms suvokti ir spręsti problemas, kurios gali sukelti arba sustiprinti depresiją. Tai taip pat gali padėti jiems išmokti efektyvių būdų valdyti stresą ir spręsti konfliktus.

Farmakoterapija, kitaip tariant, vaistai, gali būti naudojami norint kontroliuoti arba sumažinti depresijos simptomus. Antidepresantai yra vaistai, kurie veikia smegenų chemiją norėdami pagerinti nuotaiką ir mažinti liūdesio, nerimo arba susirūpinimo jausmus. Kiekvienas pacientas yra unikalus, todėl antidepresantų efektyvumas ir šalutinis poveikis gali skirtis nuo asmenio iki asmenio.

Komentarų sekcija išjungta.