Kokių vitaminų ir papildų nereikėtų vartoti kartu?

0
313

Daugelis žmonių vartoja papildus, kad pagerintų savo sveikatą ar išvengtų ligų. Tačiau vitaminai nėra griežtai prižiūrimi.

Taigi, turite atkreipti dėmesį, kokius papildus vartojate, kada juos vartojate ir kiek jų vartojate.

Reikėtų vengti vitaminų derinių

Vitaminas C su vitaminu B-12

Vitaminas C yra būtinas antioksidantas imuninės sistemos sveikatai. Vitaminas B-12 padeda palaikyti nervų sistemą ir formuoti raudonuosius kraujo kūnelius. Tyrimai rodo, kad šių dviejų papildų vartojimas vienu metu gali sumažinti gaunamo vitamino B-12 kiekį. Taigi, ekspertai rekomenduoja šiuos papildus vartoti su dviejų valandų pertrauka.

Vitamino A papildas su maistu, kuriame gausu vitamino A

Kadangi vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, bet koks perteklius kaupiasi organizme. Taigi, jums nereikia vartoti vitamino A kiekvieną dieną. Per didelis vitamino A kiekis senstant gali silpninti kaulus ir dažniau lūžti. Tai taip pat gali pakenkti negimusiam kūdikiui.

Jei esate nėščia arba vartojate vitamino A papildus, nevalgykite kepenų ar kepenų pašteto. Šiuose maisto produktuose yra tiek daug vitamino A, kad net jei nevartojate vitamino A papildų, turėtumėte juos valgyti tik kartą per savaitę, kad nesuvartotumėte per daug.

Folio rūgštis (vitaminas B9) ir vitaminas B12

Nors abu šie B grupės vitaminai yra svarbūs, per daug folio rūgšties iš tikrųjų gali paslėpti vitamino B12 trūkumo simptomus. Taigi, prieš įtraukdami šiuos papildus į savo režimą, pasitarkite su gydytoju, kad patikrintumėte vitaminų kiekį.

Vitaminas E ir vitaminas K

Įrodyta, kad vitamino E papildai kai kuriems žmonėms gali padidinti kraujavimą. Kai kurie gydytojai skiria vitamino K papildą, kad padėtų kraujo krešėjimui. Vitamino E vartojimas tuo pačiu metu gali neutralizuoti vitamino K poveikį.

Kiek laiko reikia laukti tarp skirtingų vitaminų vartojimo?

Laikas tarp vitaminų vartojimo priklauso nuo vartojamo vitamino tipo. Tačiau viena taisyklė išlieka ta pati – svarbiausias laikas išgerti vitaminų piliulę yra laikas, kurį prisiminsite diena iš dienos. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuoseklumas.

Kalbant apie riebaluose tirpius vitaminus (vitaminus A, D, E ir K), geriausia juos vartoti valgio metu. Valgydami riebalus valgydami padėsite šiuos vitaminus transportuoti ten, kur jūsų organizmui jų labiausiai reikia. Valgymo taisyklė taip pat taikoma multivitaminams ir prenataliniams preparatams.

Komentarų sekcija išjungta.