Patarimai, kaip išlaikyti švarą namuose

0
177

Daugumai iš mūsų patinka švara namuose, tačiau ne visiems iš mūsų patinka namų tvarkymo procesas. Bet juk jei tvarkingi namai – tai gera nuotaika,  pozityvumas ir teigiama energija, kurią atneš ne tik nauji kalėdiniai žaisliukai eglutei. Todėl nebutina daryti kardinalaus namų tvarkymo, per dieną skirkite bent 10-15 min. ir namai bus kur kas tvarkingesni.

 

Pradėkite namų tvarkymasį nuo paprasčiausiu dalykų, pakeiskite virtuvėje pasenusias kempines, vonios kambaryje pakeiskite  tualeto šepečiai į naujus, bei nusivalykite dulkes nuo paviršių.

 

Šiame straipsnyje daugiau apie tai kaip išlaikyti švarą namuose.

Švara vonios kambaryje

Labiausiai švaros pojūčio norisi vonioje, juk jame kiekvienas iš mūsų pradedame savo rytą ir taip pat užbaigiame savo dieną. Dažnai  keiskite vonios rankšluosčius į naujus, taip pat ir vonios kilimėlius ir taip vonios kambarį  išsilaisvinsite nuo bakterijų ir mikrobų.

 

Labai svarbu dažniau nei kartą į savaitę plauti vonios grindis, juk mikrobai ir drėgmė ypač sparčiai plinta tualeto vietuose, todėl čia reikia ypatingai skirti dėmesio. Kas keletą dienų reikėtų dezinfekuoti ir unitazą, išvalyti vonią ir vonios sieneles nuo drėgmės.

Tvarka kaip meditacija

Jei nėra nuotaikos ar jaučiate stresą imkitės veiksmų. Juk su šia fizinę veiklą Jūs, ne tik prasivalysite siela ir mintis tačiau ir padarysite gerą darbą sau ir savo šeimai. Valykite langus, orkaitę ar spintą, atlikę tokius darbus ne tik namai švarus bus, bet ir jūsų galva.

 

Taip pat imkites permainų. Galite pakeisti namuose esamus aksesuarus į tarpusavyje derančius ar tiesiog pakeisti seną komodą ar spintelę. Šie pokyčiai derantys pokyčiai Jūsų akims tikrai suteiks atrodančios nepriekaištingos tvarkos

Bendri patarimai tvarkai

1. Nenaudojamus daiktus sudėkite į dėžes, taip nereikalingi daiktai nesimetis bet kur ir atrodys žymiai tvarkingiau lentynose ar spintoje

 

2. Keiskite pagalvės užvalkalą kas dvi dienas, taip mikrobai, prakaitas ar kt. nekenks jūsų veidui

 

3. Išvalykite virtuvės spintelės juk tvarka svarbi ne tik išorėje, bet ir viduje. Birius produktus sudėkite į permatomus indus taip bus patogiau ir taip bus tvarka jūsų spintelese.

 

4. Neapsikraukite su mintim “o gal dar prireiks?” išmeskite nereikalingus daiktus ir taip padarykite daugiau laisvos vietos. Ne užpildykite kiekvieno kampo daiktais, palikyte ir tuščių vietų. Taip erdvė neatrodys perkrauta ir atrodys žymiai stilingiau.

 

5. Nenukraukite grindų, stalviršių, stalų. laikykite tik būtinus daiktus: arbatinuką, kavos apratą ir kt. taip patalpa atrodys erdvi it tvarkinga. Be to laikomi taip bus mažiau tvarkymosi.

 

 

Paruošta remiantis pagal bijunai-prienamo.lt  informaciją

Komentarų sekcija išjungta.