Kaip apsisaugoti nuo uodų?

0
45

Ne paslaptis, jog šiltuoju metų laiku norisi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, pasidžiaugti saulės spinduliais, giedru dangumi bei žaliuojančia augmenija. Kaip bebūtų, atbundant gamtai, ima krutėti ir įvairūs vabzdžiai, tarp kurių ir uodai. Būtent jie yra tai, kas neretai gadina lauko pramogas ir neleidžia pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais. Laimei, šiuo metu galima rasti tikrai ne vieną priemonę ir būdą, kuris padės išvengti šių vabzdžių įgėlimų. Jei visa tai – aktualu, šis straipsnis kaip tik jums! Čia aptarsime keletą pagrindinių būdų, kaip apsisaugoti nuo uodų. 

Apsirenkite tinkamai

Visų pirmiausia, norint apsisaugoti nuo uodų įkandimų, rekomenduojama teisingai apsirengti. Rinkitės drabužius, kurie pilnai dengtų rankas ar kojas, o taip pat būtų pasiūti iš kiek storesnių, tačiau orui laidžių audinių, kas apsaugos nuo prakaitavimo. Nepamirškite, jog uodai įprastai kanda į atvirą odą, tad, kuo daugiau kūno uždengsite drabužiais, tuo apsauga bus geresnė. Taip pat, galbūt nustebsite, tačiau būtent prakaitas gali pritraukti uodus. Taip yra dėl to, nes jo sudėtyje randama amoniako, pieno, šlapimo rūgšties bei kitų medžiagų, kurios skleidžia uodus viliojantį aromatą.

Negana to, svarbu paminėti ir tai, jog prioritetą reikėtų teikti šviesių atspalvių drabužiams. Sodrios ir tamsios spalvos, tokios kaip juoda, tamsiai žalia, mėlyna ar sodriai raudona, labiau traukia šiuos vabzdžius. 

Naudokite mechanines apsaugos priemones namuose

Viena iš mechaninių priemonių, norint apsaugoti namus nuo uodų – tinklelis nuo uodų. Nors jo kaina yra prieinama bene kiekvienam, tačiau jis pasižymi išties dideliu veiksmingumu. Viskas, ką reikia padaryti – prie visų langų ir durų pritvirtinti tinklelius, kurie apsaugotų nuo vabzdžių patekimo į vidų. Priklausomai nuo turimų norų ir poreikių, ši priemonė gali būti tvirtinama laikikliais, kabliukais, velcro juostele arba tinklelis gali būti roleto pavidalo, kurį labai patogu užtraukti ar, prireikus, atitraukti. Pasirinkimas – platus, tad tikrai kiekvienas nesunkiai ras sau tinkamiausią variantą. 

Nelaikykite sklype talpų su stovinčiu vandeniu

Stovintis vanduo yra tai, kas gali pritraukti į jūsų sklypą išties daug uodų. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojama aplink buvimo vietą nuolat laikyti kibirų su vandeniu, baseinėlių ar kitų panašių talpų, pripildytų vandeniu. Jei sklype yra tvenkinys, jame galite užveisti karpines žuvis ar ešerius, lydekas, sterkus, kurie maitinasi uodų lervomis. Tokiu būdu nesunkiai sumažinsite uodų kiekį prie savo namų. 

Pasinaudokite repelentais ir įrenginiais nuo uodų

Repelentai – tai cheminės priemonės, kurios yra labai veiksmingos, norint atbaidyti įvairius vabzdžius, tarp kurių ir uodai. Jų asortimentas – milžiniškas. Galima rinktis iš įvairių odos purškalų, losjonų, lipdukų, apyrankių nuo uodų ar net specialių įrenginių. Pastarieji šiuo metu susilaukia itin daug pirkėjų susidomėjimo. Ir visai ne be reikalo, kadangi tokie įrenginiai kaip Thermacell nuo uodų yra be galo efektyvūs. Būtent jie veikia, ore skleisdami allethriną – piretrino, randamo vaistiniame skaistenyje, chrizantemose ir veikiančio vabzdžių nervų sistemą, sintetinį analogą. Kadangi jis yra visiškai saugus tiek suaugusiems, tiek vaikams ar gyvūnams, jį galima naudoti terasoje, sode, kempinge ar žvejyboje. Visgi, reikėtų turėti omenyje, jog ši priemonė turėtų būti pasitelkiama tik lauko sąlygomis. 

Pasinaudokite natūraliomis priemonėmis

Galiausiai, jei ieškote natūralių priemonių, kurios galėtų padėti apsisaugoti nuo uodų ir jų įgėlimų, tuomet eteriniai aliejai gali būti kaip tik tai, ko ieškote. Namuose naudokite elektrinį garintuvą, kuris skleistų eukalipto, levandos, pipirmėtės, gvazdikėlių ar citrinžolių eterinio aliejaus aromatą. Verta prisiminti, jog uodai nemėgsta aštrių kvapų, todėl šios natūralios priemonės gali būti puikus pasirinkimas, siekiant apsaugoti save ir savo namus nuo vabzdžių. Tiesa, galite rinktis ir kūno priežiūros priemones, tarkime, kremus, losjonus ar kvepalus, kurie būtų papildyti šiomis kvapiosiomis medžiagomis – tai taip pat gali sumažinti tikimybę, jog uodas jums įgels. 

Nors būdų, kaip apsisaugoti nuo uodų ir jų įgėlimų, yra daugybė, čia pateikėme vienus veiksmingiausių ir paprasčiausiai įgyvendinamų. Tad, jei norite netrukdomai mėgautis grynu oru ir geru laiku gamtoje su šeima ar draugais, nieko nelaukite ir vieną ar kelis iš jų išbandykite. Tik taip galėsite įsitikinti jų efektyvumu!

 

Komentarų sekcija išjungta.

Daugiau naujienų