Kodėl man skaudą galva kai pasilenkiu?

0
1148
Kodėl man skaudą galva kai pasilenkiu?

Jeigu kažkada patyrėte staigų galvos skausmą pasilenkus arba keičiant padėti, tai gali kelti nerimą, tačiau dėl to neverta nerimauti. Galvos skausmai yra tikrai skausmingi ir nemalonūs, taip pat skausmas gali pasitaikyti dažnai. Pagal tyrimus, pusė suaugusių asmenų, kenčia kasmet nuo galvos skausmo. Dažniausiai galvos skausmas yra skirstomas į du tipus:

 • Pirminiai galvos skausmai – kuomet galvos skausmas yra jūsų pagrindinis skausmas.
 • Antriniai galvos skausmai – kuomet galvos skausmą sukelia peršalimas

Kodėl man skaudą galva kai pasilenkiu?

Kaip ir minėjome, skausmai yra skirstomi į du tipus. Pirminiai ir antriniai galvos skausmai yra labiausiai paplitę visame pasaulyje. Nuo galvos skausmo, gali paveikti jūsų savijauta, o ypatingai jeigu jaučiate stiprų skausmą. Kai kuriems skausmas gali paūmėti, kuomet keičiama kūno padėtis. Pacientai kurie pasilenkę jaučia galvos skausmą, jie kenčia nuo vieno iš kelių galvos skausm o tipų.

Dehidratacijos galvos skausmas

Dehidratacijos galvos skausmas yra antrinis galvos skausmo sutrikimas, kuris atsiranda nuo dehidratacijos. Šis skausmas atsirasti gali, kuomet prarandate daugiau skysčiu, nei suvartojate. Jeigu esate dehidratuotas, tuomet pajausite galvos skausmą judant arba vaikščiojant. Taip pat galite jausti ir kitus simptomus : nuovargis, burnos džiūvimas, dirglumas, galvos svaigimas atsistojus, troškulys ir retas šlapinimasis.

Jei jūsų dehidratacija yra lengva, tuomet jūsų skausmai turėtų sumažėti, jeigu išgersite vandens. Jeigu jaučiate tokius simptomus kaip karščiavimas, viduriavimas, rudas šlapinimas, siūlome kuo greičiau kreiptis į medikus.

Migrena

Migrena tai pasikartojantis pirminis galvos skausmo sutrikimas, kuris kiekvienais metais paveikia daugiau nei 38 milijonus suaugusiųjų Jungtinėse Valstijose. Jeigu jūs sergate migrena, tuomet jausite skausmą vienoje arba abiejose galvos pusėse ir jausite kitus simptomus, tokius kaip neaiškus matymas, jautrumas šviesiai, garsui ir kvapui, šviesių dėmių matymas arba pykinimas. Dažniausiai susirgti migrena gali asmenys turintys genetinį polinkį, taip pat gali sukelti ir tam tikras maistas arba gėrimai su alkoholiu ir kofeinu, stiprus triukšmas, ryški šviesa, miego poykčiai, patiriamas stresas, vaistai.

Jeigu jūs sergate migrena ir jums didėja galvos skausmas atsistojus arba pasilenkus, tai gali reikšti , kad jūsų skausmą skatina fizinis aktyvumas.

Galvos skausmas

Galvos skausmas

Sinusinis galvos skausmas

Sinusinis galvos skausmas yra antrinis galvos skausmas, kurį sukelia skausmas ir spaudimas, kurį jaučiame dėl virusinės infekcijos, sukeliančios uždegimą sinusuose už kaktos, skruostikaulių ir po nosies tilteliu. Apie 30 milijonų JAV gyventojų kenčia nuo sinusų infekcijos simptomų.

Sinusiniam galvos skausmui yra būdingas skausmas, pilnumas arba spaudimas veide, nosies užgulimas, nuovargis ir viršutinių dantų skausmas. Jeigu gulite arba esate pasilenkę, galite pajausti spaudimą arba galvos skausmo paūmėjimą.

Pozicinis galvos skausmas

Šis skausmas dar vadinamas ortostatiniu, žemo slėgio arba laikysenos galvos skausmu. Tai antrinė galvos skausmo forma, kuri gali paūmėti, kuomet keičiama jūsų kūno padėtis. Ši forma yra retai, nes maždaug serga tik 5 pacientai iš 100 000.

Jei jūs turite pozicinio galvos skausmo simptomų, jausite stipresnį skausmą užsiimant veikla arba perkeldami savo kūną iš vienos padėties į kitą. Taip pat galite pajausti didesnį skausmą kosėjimo arba čiaudėjimo metu, mankštindamiesi, užsiminėdami seksualine veikla. Retkarčiais skausmas gali sustiprėti, kuomet sėdite ir tuomet atsistojate arba kai pasilenkiate. Kad sumažinti galvos skausmą, jums reikėtų atsigulti. Taip pat galvos skausmą gali sukelti anemija, stuburo skysčio nutekėjimas, koloidinė cista arba smegenų auglys.

Kosulio galvos skausmas

Kosulio galvos skausmas yra retas galvos skausmo sutrikimas, kuris atsiranda pasilenkus, kosint, čiaudint, verkiant, juokiantis, tuštinimosi metu arba pučiant nosį. Tai yra pirminiai kosulio galvos skausmai, kuriuos sukelia nežinomi veiksniai ir antriniai galvos skausmai atsiranda dėl struktūrinių smegenų problemų. Pirminiai kosulio galvos skausmai yra laikomi nekenksmingais ir jie praeina savaime, o antriniam kosulio galvos skausmui gali prireikti ir gydytojų pagalbos.

Jei jūs jaučiate pirminį galvos skausmą dėl kosulio, jūs galite jausti tokius simptomus kaip aštrus skausmas šonuose ir pakaušyje, staigus skausmas. Skausmas dažniausiai būna protarpinis, o prasideda po kosulio, įsitempimo, čiaudėjimo arba kito kūno judesio ir trunka trumpą laiką. Toks skausmas dažniausiai trunka kelias valandas, o gerdami vandenį, galite sumažinti skausmą.

Jei jūs jaučiate antrinį galvos skausmą dėl kosulio, tuomet jūsų skausmai bus panašūs, tačiau pasireikš dažniau ir truks ilgiau. Taip pat galite matyti neryškiai, netvirtai jausitės ant kojų ir gali svaigti galva.

Galvos skausmai pasilenkiant

Galvos skausmai pasilenkiant

Kaip galiu gydyti galvos skausmus nuo pasilenkimo?

Kiekviena žmogaus galva yra individuali ir jos skausmo malšinimui gali prireikti skirtingų gydymo būdų. Pats gydymas priklauso nuo jūsų juntamo skausmo. Jei jaučiate silpną skausmą, tuomet galite atlikti kelis namų praktikos būdų, kurie padės sumažinti galvos skausmą.

 • Ilsėkitės tyliame ir tamsiame kambaryje.
 • Gerkite kuo daugiau vandens.
 • Ant galvos užsidėkite šaltą kompresą.
 • Gerkite kuo daugiau šiltų arbatų.
 • Vartokite nedidelę nereceptinių vaistų dozę ( tarkime aspirino, ibuprofeno arba acetaminofeno).

Keisdami savo gyvenimo būdą, galite sumažinti galvos skausmo atsiradimo tikimybę

 • Miegokite kiekvieną naktį, bent po 8 valandas.
 • Reguliariai atlikinėkite mankštos pratimus. ( Galite paskaityti: 5 minučių rytinė mankšta) .
 • Jums gali padėti masažų terapija arba akupunktūra.
 • Stenkitės pagerinti savo laikyseną.
 • Stenkitės nepervarginti savo akių.

Kuomet skausmas darosi vis stipresnis, o jo negalime sumažinti namuose, gal tuomet jūs kenčiate nuo ūmios sveikatos būklės. Tai parodo jums:

 • Karščiavimas ( aukšta kūno temperatūra).
 • Vėmimas
 • Regėjimo problemos
 • Viduriavimas
 • Raumenų silpnumas
 • Jūsų psichinės būsenos pasikeitimas
 • Priepuoliai

Rizikos ir susijusios sąlygos

Vieni asmenys dažniau kenčia nuo galvos skausmo nei kiti. Nuo tam tikrų atvejų, gali atsirasti galvos skausmai:

 • Migrena: jeigu esate moteris jaunesnė nei 40 metų ir rūkote arba kenčiate nuo depresijos ar nerimo.
 • Sinuso galvos skausmas: jaučiate alergiją ir esate linkę į viršutinių kvėpavimo takų ir ausų infekcijas, turite nosies polipus arba ankščiau buvo atlikta jums nosies operacija, arba turite cistinę fibrozę.
 • Galvos skausmas dėl dehidratacijos: jaučiate dehidrataciją, nes per mažai geriate vandens.
 • Pirminis galvos skausmas dėl kosulio: tikriausiai esate vyresnis nei 40 metų vyras
 • Pozicinis galvos skausmas: jums buvo atlikta stuburo operacija ir turite Chiari apsigimimų, policistinę inkstų ligą, turite cistų savo smegenyse, kakle, stubure arba turite navikų.

Komentarų sekcija išjungta.

Daugiau naujienų