Kokie yra sveikiausi gėrimai žmonėms, sergantiems 2 tipo diabetu?

0
331

Naujas tyrimas atskleidė, kad cukrumi saldintų gėrimų vartojimas gali padidinti 2 tipo cukriniu diabetu sergančių žmonių mirties ir širdies bei kraujagyslių ligų riziką. Tyrimas, apimantis beveik 15 500 žmonių, parodė, kad tie, kurie dažniausiai vartojo saldžius gėrimus, turėjo didesnę mirties riziką ir 25 % didesnę širdies ir kraujagyslių ligų riziką, lyginant su tais, kurie vartojo šiuos produktus mažiausiai. Tačiau tyrimas taip pat nustatė, kad perėjimas prie kavos, arbatos ar neriebaus pieno gali sumažinti šią riziką.

Tyrimas, kuris buvo paskelbtas trečiadienį žurnale BMJ, atskleidė, kad gėrimai, tokie kaip kava, arbata, paprastas vanduo ir neriebus pienas, gali sumažinti mirties riziką dėl bet kokios priežasties, o pakeitus cukrumi saldintus gėrimus šiais gėrimais, galima sumažinti mirtingumą. Vyresnysis autorius Le Ma, kuris yra iš Harvardo T.H. Chan visuomenės sveikatos mokyklos Bostone, teigia, kad šie rezultatai suteikia papildomų įrodymų, kad gėrimų pasirinkimas yra svarbus diabetu sergančių suaugusiųjų sveikatai palaikyti.

Nita Forouhi, Kembridžo universiteto klinikinės medicinos mokyklos medicinos mokslų daktarė, įspėja, kad nepaisant didelės apimties analizės, šio tyrimo išvados negali būti laikomos priežastimi ir pasekme. Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad liko neatsakytų klausimų, pvz., kaip gėrimų vartojimas veikia koronarinės širdies ligos ir insulto riziką ar mirštamumą nuo vėžio ir , kad dabartinis tyrimas suteikė „neįtikinamų“ duomenų šiais klausimais. Ji taip pat pabrėžia, kad nėra duomenų apie cukraus pridėjimą į arbatą ar kavą, o tai reiškia, kad palyginimo tarp saldintų ir nesaldintų karštų gėrimų poveikio sveikatai neaiškus. Nepaisant to, ji teigia, kad gėrimų pasirinkimas yra labai svarbus ir kad vengiant cukrumi saldintų gėrimų yra daugybė įtikinamų priežasčių, palaikomų įvairiose šalyse taikomomis fiskalinėmis priemonėmis. Ji rekomenduoja sutelkti dėmesį į gėrimus, kurie tikrai turi teigiamą poveikį sveikatai, pvz., kavą, arbatą, paprastą vandenį ir neriebų pieną.

Geriausi gėrimai sergantiems 2 tipo diabetu

Pagal pateiktus duomenis matoma, kad 2021 m. pasaulyje buvo 537 mln. suaugusiųjų, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, o iki 2045 m. šis skaičius išaugs iki 783 mln. 2 tipo cukrinis diabetas padidina širdies ir kraujagyslių ligų ir ankstyvos mirties riziką, o mitybos pokyčiai gali žymiai prisidėti prie šios rizikos mažinimo.

Rekomendacijos dėl sveikiausių gėrimų, nors ir grindžiamos plačiosios populiacijos duomenimis, gali turėti teigiamą poveikį 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiesiems. Tačiau, mokslininkai pastebi, kad yra nedaug duomenų apie geriausias galimybes 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiesiems, kurių medžiagų apykaita yra sutrikusi.

Komentarų sekcija išjungta.